OČNÍ VYŠETŘENÍ

A MĚŘENÍ ZRAKU

Bezbolestně zjistíme, kolik potřebujete dioptrií. Nabídneme vám přesně takové brýle nebo čočky, které vám budou vyhovovat.

Rezervujte si termín bezbolestného měření očí ještě dnes!

PRŮBĚH VYŠETŘENÍ

VAŠICH OČÍ

Detaily kroků se zobrazí po kliknutí.

1. Promluvíme si o vašem zraku

Pro dobrý výsledek měření zraku a zhotovení nových brýlí je nutné získat od vás informace o dosavadních zkušenostech s brýlemi nebo kontaktními čočkami. Tyto informace porovnáme s vašimi představami, které mají splňovat nové brýle.

 

2. Provedeme bezbolestné měření

K objektivnímu zjištění dioptrií slouží přístroj, který se nazývá autorefraktometr. Vyšetření není bolestivé a probíhá po dobu nepřesahující 2 minuty. Výsledkem je dioptrická hodnota vašeho oka.

 

 

3. Vyzkoušení nejlepších dioptrií

Po stanovení objektivní refrakce oka se přistupuje ke zjišťování optimální dioptrické hodnoty pomocí “sklíčkování” ve zkušební obrubě. Před oko se předkládají dioptrická skla a zjišťujeme, jaká dioptrie je pro vás nejpohodlnější a bude v brýlích splňovat vaše požadavky na užívání nových brýlí. Dále proběhne ještě několik testů pro vyloučení zásadních poruch oka. Celý proces trvá dle složitosti od 20-45 minut.

TADY JSTE

V DOBRÝCH RUKOU

Vyšetření očí provádíme v Kaplici i v Českých Budějovicích. Odborné měření provádí vystudovaní optometristé.

Optometristka Gabriela Valentová, České Budějovice, Kaplice.

Gabriela Valentová

optometristka
Optometristka Helena Kubíková, České Budějovice, Kaplice.

Helena Kubíková

optometristka

REZERVACE TERMÍNU

VYŠETŘENÍ ZRAKU

Cena měření je 300,- Kč. Pokud si necháte vyrobit brýle u nás, máte měření zdarma. Zadejte, prosím, potřebné údaje. Co nejdříve se ozveme zpět a termín potvrdíme.


Optotyp - optometrická tabule.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

A PRAKTICKÉ INFORMACE

Chybí vám nějaká odpověď? Zavolejte nám na 605 475 862 nebo napište e-mail.

Jak se na měření připravit?

Žádné zvláštní přípravy nejsou nutné. Pro optimální výsledek měření zraku je dobré, když budete odpočatí a vyčleníte si dostatek času. Měření zraku většinou trvá 20 - 45 minut.

Kde vyšetření probíhá?

Měření zraku probíhá v našich provozovnách v Českých Budějovicích a v Kaplici, kde jsou splněny veškeré podmínky pro provoz nestátního zdravotnického zařízení, které je pro výkon optometristy potřebné. Rezervujte si termín vyšetření online!

Co si mám vzít s sebou?

Vezměte si s sebou stávající brýle nebo zakázkovou kartu od Vašich posledních brýlí. Je pro nás důležité vědět, jaké brýle jste doposud nosili a na co jste zvyklí.

Budu moci hned po měření řídit auto?

Ano, ihned po měření zraku můžete řídit.

Je vyšetření očí opravdu bezbolestné?

Ano, měření zraku je opravdu bezbolestné. Nemusíte se ničeho bát.

Jak dlouho měření zraku probíhá?

Většinou měření/vyšetření netrvá déle než 45 minut.

Jak se liší vyšetření u očního lékaře a v optice?

U nás v optice vám zrak vyšetřují optometristé. Optometrista je odborník na přesné stanovení dioptrií a zároveň přesně ví, který typ skel či kontaktních čoček pro vás bude nejvhodnější. Pro vás se tedy jedná o pohodlné spojení měření zraku a výběru nové korekční pomůcky na jednom místě. Oční lékař provádí komplexní vyšetření zraku včetně vyšetření nitroočního tlaku, očního pozadí a dalších.