Multifokální brýle s čočkami Varilux jsou skoro zázračné

Multifokální brýle řeší vaše pohodlné vidění na všechny vzdálenosti. Je-li vám více než 40 let, jsou pro vás ideální brýle právě multifokální. Multifokální čočky v sobě zahrnují jak dioptrie na vidění do dálky, střední vzdálenost (práce s počítačem, vaření,…), tak dioptrie na blízko. Největší výhoda multifokálních brýlí spočívá v tom, že nemusíte mít troje brýle na výše popsané činnosti, ale pouze jedny.


 


Proč ztrácíme po 40 schopnost dobrého vidění na blízko?

Na rozdíl od ostatních refrakčních vad oka (krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus) způsobuje tzv. presbyopie neboli vetchozrakost, stárnutí oka.

Čím jsme starší, tím víc naše čočka v oku ztrácí elasticitu, stejně tak svaly kolem ní, a je méně pružná.

Tím, že čočka přestává býti pružnou, začíná naše oko mít problém zaostřit na blízko. Tato ztížená schopnost vidění na blízko se projevuje pravě po 40. roku života.

Výsledek? Různé brýle na různé činnosti

V tomto okamžiku jsme nuceni používat pro dobré vidění více brýlí s různými dioptriemi na různé vzdálenosti. Nebo začnete nosti multifokální brýle a nemusíte střídat několik brýlí.

Čočky Varilux mohou udělat mulfifokální brýle prakticky ze všech obrouček,
čočky Varilux mohou udělat mulfifokální brýle prakticky ze všech obrouček

Co je Varilux? Synonymum pro multifokální brýle

Varilux, vynalezený Bernardem Maitenazem ↑ v roce 1959, byl první progresivní brýlovou čočkou na trhu. Od té doby je vedoucí značkou na optickém trhu. V současnosti je nejprodávanější brýlovou čočkou na světě a každé 4 vteřiny přináší zkvalitněné vidění novému uživateli.

Čočky Varilux se staly synonymem pro multifokální brýle.
Čočky Varilux se staly synonymem pro multifokální brýle.

Nejprodávanější brýlová čočka na světě

Od svého uvedení na trh se brýlové čočky Varilux neustále zdokonalovaly díky výrazným pokrokům v oblasti optiky, matematiky a výrobních procesů. V období od roku 1959 do roku 2014 bylo na trh uvedeno šest převratných generací progresivních brýlových čoček Varilux. Od individuálních brýlových čoček až po univerzální nebo pracovní brýlové čočky nabízí Varilux široký sortiment produktů, které spňují požadavky každého presbyopického zákazníka, bez ohledu na jeho věk, korekci, životní styl a vizuální požadavky. Multifokální brýlové čočky Varilux umožňují všem presbyopům opět získat schopnost přirozeného vidění bez ohledu na vzdálenost.

Brýle, které sami nosíme

V optice Olga Bartoňová tyto čočky prodáváme více než 20 let a tento pokrok můžeme sledovat. Tyto čočky sami testujeme a můžeme vám doporučit přesně ty, které pro vás budou nejlepší. Dále vám pomůžeme se zorientovat v nabídce typů čoček Varilux.

Michal Bartoň, oční optik
Michal Bartoň, oční optik

Multifokální brýle na celodenní nošení

Brýle na všechny vzdálenosti můžete nosit bez omezení celý den. Dejte sbohem výměnám brýlí kvůli různým činnostem.

Multifokální brýle mohou mít jakoukoli barvu, tvar i styl.
Multifokální brýle mohou mít jakoukoli barvu, tvar i styl.

Varilux Comfort New Edition

Přibližně 100 miliónů prodaných brýlových čoček hovoří samo o sobě. Od svého uvedení na trh se brýlová čočka Varilux Comfort stala „klasikou“ mezi progresivními brýlovými čočkami a je velmi uznávaná díky tomu, že zajišťuje přirozené držení hlavy a těla, lehké a snadné přivyknutí. Výsledkem je vysoká spokojenost nositelů. Potřeby současných nositelů brýlových čoček se v průběhu posledních let značně změnily. v současnosti jsme každý den ovlivňováni digitalizací, miniaturizací a akcelerací. Z tohoto důvodu byly brýlové čočky Varilux Comfort modifikovány tak, aby perfektně vyhovovaly potřebám dnešních nositelů brýlí.

Varilux Physio 2.0

Nová technologie HIGH RESOLUTION VISION – vidění s vysokým rozlišením: vždy a všude! Varilux Physio, již při uvedení technologie High Resolution Vision, zavedl nový standard a posunul segment progresivních brýlových čoček o krok dál. Použití nové technologie W.A.V.E. 2.0 umožňuje vidění s vysokým rozlišením, jako nikdy předtím za každé situace a ve všech světelných podmínek.

Varilux S Series

Varilux S Series otevírá novou kapitolu v dlouhé hostorii převratných technologických objevů značky Varilux. Dosud všechny generace multifokálních brýlových čoček zvyšovaly ostrost a kvalitu vidění, ale vždy musely řešit kompromis mezi zorným polem a plovoucím efektem. Nyní tedy máte možnost zažít přirozené vidění bez jakýchkoliv omezení.
Další informace Vám rádi poskytneme v našich optikách a na základě vašich návyků vybereme nejvhodnější typ multifokálních skel.

Naši oční optiku najdete v Českých Budějovicích a v Kaplici. Už od roku 1991.
Naši oční optiku najdete v Českých Budějovicích a v Kaplici. Už od roku 1991.